Terugblik op het jaar 2016; oktober

Door Bert Leenders op donderdag 5 januari 2017, geplaatst in Nieuws, Historie. Tiel, 01 oktober. Mozaïek organiseerde in samenwerking met de gemeente voor de 7e maal de vrijwilligersmarkt in de raadszaal. Zo'n 30 verschillende vrijwilligers- en maatschappelijke organisaties lieten tijdens deze dag zien wat het werk bij hun organisatie inhoudt. Ze probeerden ook vacatures die zij hebben in te vullen.Tiel, 01 oktober. Mozaïek organiseerde in samenwerking met de gemeente voor de 7e maal de vrijwilligersmarkt in de raadszaal. Zo’n 30 verschillende vrijwilligers- en maatschappelijke organisaties lieten tijdens deze dag zien wat het werk bij hun organisatie inhoudt. Ze probeerden ook vacatures die zij hebben in te vullen.

Opnieuw is een belangrijke verkeersader gedeeltelijk afgesloten. Vanaf 3 oktober wordt zeven weken gewerkt aan de aanleg van een rotonde aan de voet van de Havendijk. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan de aanleg van een fors nieuw parkeerterrein bij de Havendijk tussen de Echteldsedijk en het Fabriekslaantje. De werkzaamheden zullen 7 weken duren.

Het Flipje en streekmuseum organiseert samen met Bakker van Ooijen een tentoonstelling over de Tielsche Kermiskoek. De kermiskoek heeft, evenals de bakkerij van Van Ooijen, een lange geschiedenis en maakt deel uit van het Nederlandse immateriële erfgoed. Dat verplicht Magda en Gerard van Ooijen deze delicatesse bekendheid te geven en de tradities  en bereidingswijze van de koek in ere te houden.

Discussie over de kosten van het evenementenbeleid beheerst de Tielse politiek. Op verzoek van de gemeenteraad komt het college met een voorstel om 10 % dat is 70.000 te bezuinigen op de gemeentelijke bijdrage aan evenementen. Die bijdrage blijkt overigens voor het overgrote deel te bestaan uit kosten die de gemeente maakt om de evenementen mogelijk te maken. Organisatoren van de evenementen zijn verontwaardigd en net als bij het schoolzwemmen komt de raad ook hier terug op zijn de bezuinigingsdrift.  

 

De fietsenstalling bij de Oude Haven bestaat tien jaar. De fietsenstalling kwam er omdat indertijd veel Tielenaren het plan om een fietsenstalling te ontwikkelen massaal steunden. Inwoners konden toen kiezen aan welke projecten een deel van de miljoenen die Tiel van de Nuon kreeg, besteed moest worden. De fietsenstalling herbergt het enige openbare toilet in de stad en je kunt er ook een rolstoelen lenen.   

 

Al weer een jubileum. Jazzy Tiel bstaat 10 jaar. Van een wat primitieve nachtclubachtige muziekavond en -nacht in Twentietoe is het muziekfeest uitgegroeid tot een veelzijdig jazzfestival.  Gedurende een maand zijn er jazzy achtige  optredens in diverse horecagelegenheden. Hoogtepunt is de nacht van Jazzy Tiel in de schouwburg. Voor de tweede keer is er ook een kunstzinnig evenement aan het muziekfestival verbonden. In de vroegere SNS-bank aan de Damstraat is een expositie van beroemde, bekende en bijzondere levende en overleden Tielenaren. Fotograaf Raphael Drent heeft 80 Tielenaren in zwart wit geportretteerd en Peter Schipper selecteerde kopstukken uit het verleden. De bijzondere tentoonstelling trekt veel bekijks.

 

Op de laatste dag van deze maand begint op de uitbreiding van industrieterrein Medel een groot archeologisch onderzoek. Maar liefst vijf archeologische bureaus gaan gesteund door vrijwilligers van onder meer de archeologische werkgroep BATO van de Oudheidkamer een jaar aan de slag. De verwachtingen over de resultaten zijn hoog. Uit eerder en recent proefsleuvenonderzoek is gebleken dat er op Medel veel sporen zijn van diverse archeologische interessante perioden. Heel bijzonder is de vondst van een steentijddorp.

 

Tiel, 01 oktober. Dag van de ouderen. Een leuke bijeenkomst in restaurant De Betuwe met een maaltijd, informatie over bewegen door Tenny van de Berg en een gezellig muziekprogramma met muziekgezelschap "Armoede".Tiel, 01 oktober. Dag van de ouderen. Een leuke bijeenkomst in restaurant De Betuwe met een maaltijd, informatie over bewegen door Tenny van de Berg en een gezellig muziekprogramma met muziekgezelschap “Armoede”.Tiel, 04 Oktober. Dinsdag 4 oktober is het feest van Franciscus. Om dat te vieren was er een opendag op de Franciscushof aan de J.D. van Leeuwenstraat. Ook de de twee tweede prijzen die de tuin gewonnen heeft bij de Ariënsprijs, zaterdag uitgereikt in Arnhem, werden getoond. De Ariënsprijs is een jaarlijkse wedstrijd tussen diaconale projecten (projecten met een sociale inslag) uit het aartsbisdom Utrecht. Ook de tweede publieksprijs was voor de Franciscushof. De vele bezoekers aan het Stadslandgoed  zijn onthaald op koffie en een lunch met soepen. Tiel, 04 Oktober. Dinsdag 4 oktober is het feest van Franciscus. Om dat te vieren was er een opendag op de Franciscushof aan de J.D. van Leeuwenstraat. Ook de de twee tweede prijzen die de tuin gewonnen heeft bij de Ariënsprijs, zaterdag uitgereikt in Arnhem, werden getoond. De Ariënsprijs is een jaarlijkse wedstrijd tussen diaconale projecten (projecten met een sociale inslag) uit het aartsbisdom Utrecht. Ook de tweede publieksprijs was voor de Franciscushof. De vele bezoekers aan het Stadslandgoed zijn onthaald op koffie en een lunch met soepen. Tiel, 06 Oktober. Opening LingeErf aan de Aardbeivlnder, woongebouw voor mensen met een psychotische kwetsbaarheid. Opening door Prof. Dr. Wiepke Cahn, hoogleraar psychiatrie aan UMC Utrecht. Bijgestaan door oa Bert Megens, adviseur Chapeau Woonkringen LingeErf.Tiel, 06 Oktober. Opening LingeErf aan de Aardbeivlnder, woongebouw voor mensen met een psychotische kwetsbaarheid. Opening door Prof. Dr. Wiepke Cahn, hoogleraar psychiatrie aan UMC Utrecht. Bijgestaan door oa Bert Megens, adviseur Chapeau Woonkringen LingeErf.Tiel, 12 Oktober.  Dit jaar bestaat de bewaakte fietsenstalling bij de Oude Haven ruim 10 jaar. In al die jaren hebben veel inwoners en bezoekers gebruik gemaakt van de stalling. Niet alleen om hun fiets te stallen, maar ook om er naar het aanwezige openbare toilet te gaan of om één van de twee rolstoelen te lenen. Woensdag werd samen met de medewerkers stil te staan bij het feit dat de binnenstad 10 jaar geleden een voorziening rijker werd. Vanaf de start zorgen medewerkers van Werkzaak Rivierenland (voorheen Lander) voor het beheer van de stalling. Zij houden een oogje op de gestalde fietsen en zorgen ervoor dat het terrein van de fietsenstalling en het openbaar toilet schoon blijven. Daarnaast regelen zij de uitgifte van de twee rolstoelen die gratis gebruikt kunnen worden door mensen met een lichamelijke beperking. Voor de vier medewerkers was er van Demitri van der Hoeven namens Werkzaak Rivierenland een gedenkbord en bloemen voor Sevket Adam (vanaf de start), Jan Brethouwer, Janneke van Soest en Roland Tiel, 12 Oktober. Dit jaar bestaat de bewaakte fietsenstalling bij de Oude Haven ruim 10 jaar. In al die jaren hebben veel inwoners en bezoekers gebruik gemaakt van de stalling. Niet alleen om hun fiets te stallen, maar ook om er naar het aanwezige openbare toilet te gaan of om één van de twee rolstoelen te lenen. Woensdag werd samen met de medewerkers stil te staan bij het feit dat de binnenstad 10 jaar geleden een voorziening rijker werd. Vanaf de start zorgen medewerkers van Werkzaak Rivierenland (voorheen Lander) voor het beheer van de stalling. Zij houden een oogje op de gestalde fietsen en zorgen ervoor dat het terrein van de fietsenstalling en het openbaar toilet schoon blijven. Daarnaast regelen zij de uitgifte van de twee rolstoelen die gratis gebruikt kunnen worden door mensen met een lichamelijke beperking. Voor de vier medewerkers was er van Demitri van der Hoeven namens Werkzaak Rivierenland een gedenkbord en bloemen voor Sevket Adam (vanaf de start), Jan Brethouwer, Janneke van Soest en Roland Tiel, 12 Oktober. Nieuwbouw werkzaamheden Cultuurcentrum de Westluidense Poort WLP met inrit parkeergarage.Tiel, 12 Oktober. Nieuwbouw werkzaamheden Cultuurcentrum de Westluidense Poort WLP met inrit parkeergarage.Tiel, 12 Oktober. Uitreiking van de Planet, Profit en People award op het Lingecollege. Voorafgaand aan deze dag hebben leerlingen van 5 VWO bij bedrijven een quick scan uitgevoerd op het gebied van Planet (planeet/milieu), Profit (opbrengst/winst) en People (mensen).Tiel, 12 Oktober. Uitreiking van de Planet, Profit en People award op het Lingecollege. Voorafgaand aan deze dag hebben leerlingen van 5 VWO bij bedrijven een quick scan uitgevoerd op het gebied van Planet (planeet/milieu), Profit (opbrengst/winst) en People (mensen).Tiel, 14 Oktober. Nieuwbouw werkzaamheden Cultuurcentrum de Westluidense Poort WLP met parkeergarage.Tiel, 14 Oktober. Nieuwbouw werkzaamheden Cultuurcentrum de Westluidense Poort WLP met parkeergarage.Tiel, 14 Oktober. De Prinses Margrietschool in Tiel bestaat dit jaar 40 jaar. Een jubileum waarbij de school deze week uitgebreid heeft stilgestaan. Vrijdag middag was de afsluiting met het oplaten van ballonnen. Burgemeester Hans Beenakker had een fruitboom als kado meegenomen en reikte aan iedere leerling een herinnering medaille uit.Tiel, 14 Oktober. De Prinses Margrietschool in Tiel bestaat dit jaar 40 jaar. Een jubileum waarbij de school deze week uitgebreid heeft stilgestaan. Vrijdag middag was de afsluiting met het oplaten van ballonnen. Burgemeester Hans Beenakker had een fruitboom als kado meegenomen en reikte aan iedere leerling een herinnering medaille uit.Tiel, 14 Oktober. Opening door tentoonstelling Tielse kermiskoek in Flipje en Streekmuseum. Tot en met 20 februari 2017 wordt in het Flipje en Streekmuseum Tiel de tentoonstelling Tielse Kermiskoek, een eeuwenoude traditie georganiseerd. De expoitieis geopend door drs. Ineke Strouken, directeur van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed. De expositie is een co - productie met Bakkerij Van Ooijen, die er voor gezorgd heeft dat de Kermiskoek op de lijst van het Immaterieel Erfgoed is gekomen.Tiel, 14 Oktober. Opening door tentoonstelling Tielse kermiskoek in Flipje en Streekmuseum. Tot en met 20 februari 2017 wordt in het Flipje en Streekmuseum Tiel de tentoonstelling Tielse Kermiskoek, een eeuwenoude traditie georganiseerd. De expoitieis geopend door drs. Ineke Strouken, directeur van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed. De expositie is een co – productie met Bakkerij Van Ooijen, die er voor gezorgd heeft dat de Kermiskoek op de lijst van het Immaterieel Erfgoed is gekomen.Tiel, 21 Oktober. Aanleg parkeerplaats aan het Fabriekslaantje.Tiel, 21 Oktober. Aanleg parkeerplaats aan het Fabriekslaantje.Tiel, 25 Oktober. Peter Minnenma en Annemarie Ravensbergen in de wereldwinkel ivm jublieum en heropening op 5-11.Tiel, 25 Oktober. Peter Minnenma en Annemarie Ravensbergen in de wereldwinkel ivm jublieum en heropening op 5-11.Tiel, 27 Oktober. De stemmen zijn geteld; de leden van de Tielse kinderraad zijn bekend. Donderdag heeft burgemeester Hans Beenakker de nieuwe kinderraad geinstalleerd in de raadzaal van het stadhuis. De kinderraad is bedoeld om jongeren in een vroeg stadium te interesseren voor politiek en hen beter bij de politiek te betrekken. Dit schooljaar deden dertien Tielse basisscholen mee aan de verkiezingen.Tiel, 27 Oktober. De stemmen zijn geteld; de leden van de Tielse kinderraad zijn bekend. Donderdag heeft burgemeester Hans Beenakker de nieuwe kinderraad geinstalleerd in de raadzaal van het stadhuis. De kinderraad is bedoeld om jongeren in een vroeg stadium te interesseren voor politiek en hen beter bij de politiek te betrekken. Dit schooljaar deden dertien Tielse basisscholen mee aan de verkiezingen.Tiel, 26 Oktober. lezing(enreeks) van Toon Kunstkring. Woensdagavond was de eerste lezing uit de reeks van 7, door het  hoofd tentoonstellingen van Hermitage in Amsterdam. De belangstelling is overweldigend – al meer dan 100 aanmeldingen en de opbrengst gaat volledig naar Toon Hermanshuis. De bijeenkomst was bij RAR en Ella Kok - Majewska en daarna initiatiefnemer Piet de Bruijn hete de aanwezigen welkom.Tiel, 26 Oktober. lezing(enreeks) van Toon Kunstkring. Woensdagavond was de eerste lezing uit de reeks van 7, door het hoofd tentoonstellingen van Hermitage in Amsterdam. De belangstelling is overweldigend – al meer dan 100 aanmeldingen en de opbrengst gaat volledig naar Toon Hermanshuis. De bijeenkomst was bij RAR en Ella Kok – Majewska en daarna initiatiefnemer Piet de Bruijn hete de aanwezigen welkom.Kapel Avezaath, 27 Oktober. Donderdag is het dorpsontwikkelingsplan gepresenteerd en is aan wethouder Corry van Rhee-Oud Ammerveld aangeboden tijdens een bijeenkomst bij Huize Poelzicht.  Het bestuur met als voorzitter Cor Oostveen is met deze activiteit gestart omdat bevordering van leefbaarheid en vitaliteit hoog in het vaandel staat en dat alles onder de titel: samen werken aan de toekomst van ons dorp. Er is meer dan een jaar gewerkt door een apart hiervoor ingestelde werkgroep. Deze bestaat uit  10 leden samengesteld uit de bewoners van het dorp.Kapel Avezaath, 27 Oktober. Donderdag is het dorpsontwikkelingsplan gepresenteerd en is aan wethouder Corry van Rhee-Oud Ammerveld aangeboden tijdens een bijeenkomst bij Huize Poelzicht. Het bestuur met als voorzitter Cor Oostveen is met deze activiteit gestart omdat bevordering van leefbaarheid en vitaliteit hoog in het vaandel staat en dat alles onder de titel: samen werken aan de toekomst van ons dorp. Er is meer dan een jaar gewerkt door een apart hiervoor ingestelde werkgroep. Deze bestaat uit 10 leden samengesteld uit de bewoners van het dorp.

Reacties zijn gesloten.

Geverifieerd door MonsterInsights