Nieuws uit Tiel, editie 23 mei 2025
In deze editie:
– Duif weg, boom weg
– Woorden van de Tijd
– Biljartclub Betuwe Tiel
– Clubhuis Peppellaan
Duif weg, boom weg
De duif is weg, de boom ook. Een broedende duif in een boom op de Varkensmarkt heeft wekenlang de gemoederen bezig gehouden. Een broedende duif mag niet gestoord worden. Het werk rioolvervangen en inrichting binnenstad kon daardoor op die plaats niet doorgaan en veroorzaakte nog meer overlast. Veel meer kabels en leidingen maakten het nodig dat het nieuwe riool meer richting boom gelegd moet worden.
De duif zat afgelopen week niet meer te broeden waardoor de boom donderdag door de ecoloog is vrijgegeven. Vrijdagmorgen is de boom meteen weggehaald, bijna onder applaus van de ondernemers die hopen dat het werk snel afgerond wordt.
Voorbereidingen 9e editie Woorden van de Tijd in volle gang
De nieuwe Woorden van de Tijd tegels van 2024 voor de 9e editie worden ook dit jaar weer gemaakt bij Van Luijn Natuursteen. 3 leerlingen van het Lingecollege Lyceum mochten samen met Michiel van Luijn en CKV-lerares Geertje Lambermont de teksten in de natuursteen tegels met epoxy invullen. Zondag 6 juli tijdens Tiel Toont worden de tegels onthuld en de betekenis van de woorden en namen van de ontwerpers bekend gemaakt. Door de herinrichting van de Weerstraat zijn alle voorgaande tegels naar van Luijn gebracht en die heeft deze weer ‘fabrieksnieuw’ gemaakt. 1 jaar zijn er 4 tegels gemaakt, de ander jaren 3 per jaar. Vanaf 6 juli zullen er dus 28 ‘Woorden van de Tijd’ in de Weerstraat te bewonderen zijn.
Nieuw onderkomen voor Biljartclub Betuwe Tiel
De Biljartclub Betuwe Tiel heeft aan de Vijverlaan 6 een nieuw onderkomen gevonden. De openingshandeling was het onthullen van borden door voorzitter Hans Poolman en secretaris Jan van Oosterum samen met de sponsoren Frits van Es van het Oud Burger mannen- en Vrouwenhuis en verhuurder Marinus van Binsbergen. Chris van Estrerik had een ‘biljart’ voordracht. Na afloop ging het bestuur, Chris en sponsoren op de foto.
Tot 2010 zaten de biljarters in het Burger Weeshuis waarna ze verhuisden naar de Ceaciliënhof. In december 2023 kreeg het bestuur te horen, dat zij het pand met ingang van 31 januari 2025 moesten verlaten wegens de verkoop door PGT. Na een lange zoektocht kwam het bestuur in contact met eigenaar Marinus van Binsbergen van MB schoonmaak diensten in de Vijverlaan die reuze enthousiast en behulpzaam was. Omdat de ruimte op de 2° verdieping licht, hebben ze met financiële steun van Stichting Oud Burger Mannen- en Vrouwenhuis een traplift kunnen plaatsen, zodat enkele leden toch door kunnen gaan met biljarten. Ook de verbouwing en verplaatsen van de biljarts, kon door bijdragen van de Stichting en Marinus plaats vinden. De club heeft verschillende namen zoals Biljartvereniging 55 plus en Biljartclub Ceciliahof enz, gehad maar sinds 28 maart 2024 officieel de naam “Biljartclub Betuwe Tiel”
Grote verbouwing bij Stichting Clubhuis Tiel aan de Peppellaan
Het gebouw van de Stichting Clubhuis Tiel, gelegen aan de Peppellaan, ondergaat momenteel een ingrijpende verbouwing. Op maandag 29 april zijn de werkzaamheden van start gegaan. De verwachting is dat de renovatie zal duren tot eind juli 2025.
De verbouwing is een belangrijke stap in het verbeteren van de faciliteiten van het clubhuis, dat al jarenlang een vertrouwde ontmoetingsplek is voor jong en oud in Tiel-Oost. Met deze renovatie wil de stichting het gebouw toekomstbestendig maken en beter laten aansluiten bij de behoeften van de huidige en toekomstige gebruikers.
Wat houdt de verbouwing in?
Tijdens de werkzaamheden wordt zowel het interieur als het exterieur van het clubhuis grondig aangepakt. De verbouwing omvat onder andere: het vervangen van delen van vloeren, plafonds, daken en kozijnen. Ook de toiletgroepen en keuken worden vervangen. De kosten worden geraamd op 450.000,= euro en worden door de gemeente als eigenaar van het gebouw betaald. Het gebouw blijft deels in gebruik zodat enkele activiteiten door kunnen gaan.
Reacties zijn gesloten.