Nieuws uit Tiel, editie 10 mei 2025

In deze editie:

­- Werkzaamheden binnenstad vertraagd

– Muurschildering van Welie hersteld

– Subsidie voor Appelpop

– Waalkade festival

Tegenslag bij werkzaamheden Rioolvervanging binnenstad

De werkzaamheden aan de Voorstad en de Varkensmarkt zijn in volle gang en bestaan uit het vervangen de waterleidingen, het hoofdriool en de rioolaansluitingen van de woningen.

Tijdens het werk in de Voorstad kwamen onverwachte zaken onder de grond aan het licht. Daardoor moest het ontwerp van het riool worden aangepast. Dit heeft ook invloed op de aansluiting richting de Varkensmarkt. Hierdoor staat de eerste boom op de Varkensmarkt, gezien vanaf de Voorstad en voor Lemmers Schoenen, precies op de plek waar het riool moet komen.

De boom is niet te behouden. Er is hiervoor een kapvergunning aangevraagd. De boom mag op dit moment nog niet gekapt worden, omdat er een broedende duif in zit. Dit zorgt voor vertraging, een eerdere planning van het gehele werk liep tot september 2026. Bij de boom kan voorlopig nog geen nieuw riool aangelegd worden. Er komt een tijdelijke aansluiting zodat het riool blijft functioneren.

Ondertussen wordt steeds meer zichtbaar wat het eindresultaat van de nieuwe inrichting wordt. Er wordt ook nog gewerkt op de Groenmarkt en Waterstraat. In de Waterstraat komt veel groen en ook de Vriendjes van Flipje krijgen daar een nieuwe plaats. Er wordt nog nagedacht of de fiets nieten bij de doorgangen tussen de 2 wandel / rijstroken wel de juiste oplossing is.

 

De muurschildering bij voormalige bakker van Welie weer hersteld

Op de voormalige bakkerij van Huub en Ellie van Welie aan het Fabriekslaantje is de muurschildering gerestaureerd. In 1972 is deze aangebracht door Wout van Ymerren. Daarna door Wout bijgewerkt in 1982 en 1995 en totaal hersteld door Jeannine Saris in 2007. Woensdag was het de beurt aan Nancy’s Art uit Arkel om samen met de leerlingen van Nancy Foppen, Linda, Diana en Ingrid wederom een grondige restauratie uit te voeren.

De vader (Harrie) van Huub heeft de tekening in Anton Pieck stijl na een verbouwing aan laten brengen in 1974. In 2011 hebben Huub en Ellie de winkel en bakkerij gesloten en na wat omzwervingen is Huub in Arkel bij de Plus gaan werken waar hij Nancy als klant heeft ontmoet en het idee van restauratie is ontstaan.

19.000 subsidie voor Stichting Muziekstad Tiel

De gemeente Tiel kent een extra subsidie van €19.000 toe aan Stichting Muziekstad Tiel, de organisatie achter het jaarlijkse Appelpop-festival. Met deze bijdrage ondersteunt de gemeente de organisatie van dit gratis toegankelijke muziekfestival op de Waalkade, dat duizenden bezoekers naar de stad trekt. Een verzoek om een garantiestelling van 125.000 euro voor drie jaar is afgewezen.

Vorig jaar heeft Appelpop een verlies gemaakt en met het huidige bedrag op de bank kan het bestuur Appelpop 2025 niet verantwoord organiseren.

Waalkade festival

Totally Tribute Tiel was zaterdag 3 mei op de Waalkade. Na drie succesvolle edities aan de Waalkade onder de naam Heroes of Rock and Blues Tribute Festival in 2022, 2023 en 2024, besloot de organisator te stoppen. Dit leek het einde van het festival te betekenen, totdat Jerik Bliekendaal, zanger van een Doe Maar tribute band, de kans zag om het festival voort te zetten onder de vlag van Totally Tribute Festival.

 

Reacties zijn gesloten.

Geverifieerd door MonsterInsights